KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052034
nr 1405 2034
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad a tergo. Olja på duk, 26x28cm, yttermått inklusive ram: 32x35cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:18:45
100 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås